O nas

Klubokawiarnia Rodzinna Cafe Niebko to przyjazna przestrzeń dla rodzin z dziećmi w różnym wieku – od niemowląt, poprzez przedszkolaki, po dzieci w wieku szkolnym. Pociechy znajdą tu szereg ciekawych zajęć – językowych, artystycznych, kulinarnych i innych, które rozwiną ich zdolności i pasje.

Wszystko, co robimy, czynimy z myślą o uśmiechu na twarzach dzieci – u nas mogą one poruszać się swobodnie po całej kawiarni – korzystać z zabawek, książek, trampoliny i tablic do malowania, a także zjeść specjalnie dla nich przygotowane co nieco. Doświadczeni animatorzy podczas zajęć zapewnią im ciekawą i mądrą zabawę, a dorośli w tym czasie odpoczną przy dobrej kawie.

Zapraszamy na wydarzenia tematyczne i sezonowe, m.in. warsztaty cykliczne, koncerty i teatrzyki (również dla grup zorganizowanych), a także spotkania kulturalne dla kobiet. Organizujemy urodziny i inne imprezy rodzinne oraz oferujemy obsługę spotkań okolicznościowych, służąc świeżymi wypiekami i potrawami własnej produkcji.

kawiarnia-rodzinna-cafe-niebko-na-sprzedaz-szczecin-477178810

Współpracujemy z:

dorota trynks
Dorota Trynks

Germanistka z wykształcenia, od 2000 r. właściciel i metodyk Akademii Nauki w Szczecinie, w której uczy jak się uczyć i czerpać z tego przyjemność. Certyfikowany trener ze specjalnością szkoleń dla kadr systemu oświaty, trener efektywnego uczenia się, coach. Aktywnie związana z inicjatywą Schule im Aufbruch w Niemczech i Budząca się Szkoła w Polsce, wspiera szkoły w rozwoju, w odejściu od kultury nauczania na rzecz kultury uczenia się i rozwoju potencjału. Prywatnie mama dwójki dzieci w wieku szkolnym.

O zajęciach

Na warsztatach “Neurodydaktyka dla rodziców” przyjrzymy się zasadom działania umysłu i przedstawimy schemat prawidłowych nawyków związanych z uczeniem się. Poruszymy takie zagadnienia jak neurogeneza, uczenie się przez modelowanie, matryca więzi i autonomii wg. Geralda Hüthera. Zaprezentuję techniki, dzięki którym dziecko zyska więcej odprężenia i pewności siebie w szkole. Dorosły natomiast nie tylko będzie mógł być autentycznym wsparciem dla dziecka, ale także z powodzeniem korzystać z nich w swoim życiu zawodowym.

Agata Surdy

Nauczycielka jogi Sivananda i jogi klasycznej. Prywatnie mama, córka, partnerka i przyjaciółka z pozytywnym nastawieniem do życia. Swoją przygodę z jogą rozpoczęła 12 lat temu. Pierwsze lata spędziła na ćwiczeniu jako uczeń, poznając dogłębnie jej działanie. Z czasem joga stała się jej stylem życia, którym od 6 lat dzieli się z innymi ucząc jako nauczyciel. Ukończyła międzynarodowy kurs nauczyciela jogi Sivananda oraz Jogi Klasycznej. Bliska jest jej praca z dorosłymi i z dziećmi oraz wzajemne zarażanie się pozytywną energią, jaką między innymi korzyściami daje praktyka jogi. Joga to jej drugie imię.

O zajęciach

Warsztaty Jogi Moms & Kids to chwile spędzone na wspólnym budowaniu relacji z samym sobą i dzieckiem. Podczas zajęć pracować będziemy nad rozluźnieniem ciała, koncentracją, wzmocnieniem linii kręgosłupa i głębokimi oddechami. Dla osób po raz pierwszy stawiających kroki na macie wsparciem będzie nauczycielka jogi z dwunastoletnim doświadczeniem, która wprowadzi was w tajniki ćwiczeń przy miłej muzyce w tle.

Joga
Aktorstwo
Katarzyna Brzozowska

Malinowa Wróżka. Założycielka teatrzyku Malinowe Marzenia. Prowadząca zajęcia Szkółki Aktorskiej. Pełna pomysłów osoba, która stara się łączyć sztukę oraz pasję z prowadzeniem firmy. Uwielbia wymyślać bajki dla dzieci i obserwować pociechy w czasie spektaklu. Największą satysfakcją jest dla niej widok dzieci, które po spektaklu czy animacji zadają mnóstwo pytań i nie chcą wracać do domu. Ma wtedy świadomość, że to co przygotowała z grupą teatralną było wartościowe i trafiło w potrzeby maluchów.

O zajęciach

Pomożemy dzieciom uwolnić drzemiącą w nich energię oraz talent. Zajęcia “Szkółka Aktorska – Mali i Młodzi Aktorzy” to nie tylko praca nad sobą, przygotowanie do wystąpień publicznych na scenie, przed obiektywem i na planie filmowym, ale przede wszystkim możliwość oswojenia wszystkich fascynujących, ale też stresujących momentów w życiu i wspaniała, porywająca wyobraźnię zabawa w bycie aktorem.

Anna Szyksznian

Graficzka i ilustratorka z wykształcenia, doświadczenia oraz pasji. Ukończyła Akademię Sztuki oraz Liceum Plastyczne w Szczecinie. Na codzień prowadzi kurs rysunku Bez Linijki i Studio SHAPY Design, gdzie zajmuje się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem ilustracji w technikach tradycyjnych, cyfrowych i mieszanych. Inspiruje ją to, co organiczne — ludzie i szeroko pojęta natura. Zajmuje się także ilustracją skierowaną do najmłodszych. Bardzo ceni sobie nieprzewidywalność ścieżek, jakimi chodzą myśli maluchów, ich niekończącą się energię i nieoczywistą pomysłowość.

O zajęciach

“Do it Yourself – dzielni rękodzielnicy”

To świetna alternatywa dla naszego dziecka, jeśli chcemy aby miało okazję pożytecznie i kreatywnie spędzić czas. Prace ręczne dostarczają niesamowitej dawki satysfakcji z włożonego w nie zaangażowania oraz uczą zdobywać nowe umiejętności w praktyczny sposób. Tylko samodzielnie wykonane dzieło ma tę moc, aby niczym małe trofeum ozdabiać i chronić pokój każdego dzielnego rękodzielnika.

Dzięki dużej różnorodności zagadnień oraz optymalnemu dostosowaniu czasu pracy do wymogów dziecka wszystkie nasze zajęcia są nowym i interesującym wyzwaniem. Ich dynamika nie pozwala na nudę, za to pomaga trenować koncentrację oraz rozwija wrodzoną ciekawość, a poza tym nic nie pobudza wyobraźni tak, jak  znajdowanie nietypowych zastosowań rzeczom codziennym. Dzięki temu ćwiczymy kreatywne i abstrakcyjne myślenie, a wprowadzając pomysły w życie kształtujemy sprawność manualną i warsztat techniczny.

W programie zajęć:

♥ puchate zwierzaki wyczarowane z włóczki

♥ ozdobne inicjały – z rzeczy całkiem niepozornych

♥ breloczki i gadżety, które możemy mieć zawsze przy sobie

♥ ozdoby do domu – tęczowe kubki, wazony i zawieszki

♥ coś dla kochanej mamy i taty

♥ filcujemy futerały

♥ małe co nieco do salonu – wyklejane obrazy i ozdobne ramki

♥ haftowane ilustracje

♥ cukierkowe girlandy z różnych materiałów

♥ własne mini gry do zabrania na wycieczkę

♥ własnoręczny zestaw do szkoły od A do Z

Szczegóły:

GRUPA I  — 6 – 10 lat — 1,5 h zajęć — CZWARTEK 17:00 – 18:30

Grupa 10 osobowa.

Płatność:

Karnet na 4 zajęcia — 140 złotych.

Zajęcia pojedyncze — 40 złotych.

Podczas warsztatów zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.

Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach razem z dziećmi.

Zapisy: 511 796 969 lub e-mail: bezlinijki@gmail.com

Print
cyfrowe_zabawki
Tomasz Tomaszewski

DJ, producent muzyczny, pedagog, organizator imprez. Z wykształcenia magister sztuki. Miłośnik zarówno kultury klubowej, jak i wizyt w operze. Od lat realizuje się zawodowo prowadząc „Agencję muzyczną „Onomatopeja”, z którą zorganizował ponad 1000 imprez. Realizuje spektakle teatralne, słuchowiska, komponuje muzykę. Jest twórcą projektów Fractal Tree, OOXOO, Tajemnica lunitki, Stukoszelest. Wielokrotnie prowadził warsztaty multimedialne dla różnych grup wiekowych. Prywatnie miłośnik gier konsolowych i sprzętów Apple.

O zajęciach

Little Digital Lab to cykl warsztatów łączących posługiwanie się w procesie tworzenia
klasycznymi narzędziami z kreatywnym wykorzystaniem komputerów, tabletów i telefonów.
Zajęcia mają także na celu uwrażliwienie uczestników na sztukę nowoczesną i wykorzystanie sprzętów cyfrowych do tworzenia dzieł sztuki. Efektem warsztatów będą
utwory muzyczne, filmy, animacje, plakaty.
Oprócz rozwiązań profesjonalnych, w trakcie zajęć korzystamy także z dostępnych
bezpłatnie programów do tworzenia muzyki i grafiki, tak aby każdy mógł kontynuować
zabawę w domu.

Michalina Bondarczuk

Psycholożka oraz psychoterapeutka. Pod szyldem własnej praktyki prowadzi psychoterapię, wsparcie psychologiczne, psychoedukację, warsztaty, konsultacje i opiniowanie. Posiada doświadczenie zarówno w pracy z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, jak i całymi rodzinami. Często współpracuje z placówkami edukacyjnymi. Psychoterapeutka nurtu systemowego i członkini nadzwyczajna Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Współzałożycielka oraz psycholożka w specjalistycznym punkcie przedszkolnym dla dzieci z zaburzeniami rozwoju “Niebieski Krokodyl”. Na codzień spotyka się z wieloma dylematami rodzicielskimi zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym jako mama 7-letniej Irenki oraz 5-letniego Jureczka.

O zajęciach

W Strefie Rodzica planowane są warsztaty dla rodziców z zakresu psychologii dziecka, m.in. rozpoznawanie objawów mogących świadczyć o zaburzeniach w rozwoju, wczesne reagowanie, postępowanie z dziećmi z różnego rodzaju deficytami.

Michalina Bondarczuk
michalina ochocka — kopia
Michalina Łochocka

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2 lat lektorka szkół językowych ARA oraz Expert Kids, należących do grupy edukacyjnej Expert. Na co dzień pracuje z dziećmi od 1. do 10. roku życia, wykorzystując na zajęciach metody Musical Babies oraz Creative Early English ©, której jest licencjonowaną edukatorką. Jako zwolenniczka obu metod, uwielbia uczyć poprzez prowadzenie kreatywnych zajęć, które motywują i aktywizują twórczość i potencjał uczniów.

O zajęciach

MUSICAL BABIES to zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do lat 3 z opiekunem. Mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego: wczesnego, bezstresowego osłuchania się z językiem, zabawy z rytmem z muzyką klasyczną i ruchem.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą i rodziców/opiekunów przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia wykształcające poczucie rytmu, zabawy ruchowe oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne obrazujące słownictwo używane w piosenkach.

Patrycja Gierałtowska

Studentka piątego roku psychologii. Od dziecka związana ze sportem ( gimnastyka sportowa i taniec nowoczesny). Od 17-go roku życia prowadzi zajęcia musicalowe dla dzieci i młodzieży oraz akrobatykę. Na pierwszym roku studiów rozpoczęła pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym, prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe na bazie różnych sportów. Obecnie jest instruktorką zajęć KanGO! tenisowe maluszki. Prowadzi zajęcia dodatkowe dla dzieci z rodzicami oraz zajęcia w placówkach przedszkolnych dla dzieci w wieku 1,5-5 lat.

O zajęciach

KanGO! – Tenisowe Maluszki to zajęcia ogólnorozwojowe inspirowane tenisem ziemnym, rozwijające umiejętności dziecka poprzez sport i zabawę. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 roku życia do 5 lat i prowadzone są przy czynnym udziale rodzica przez wykwalifikowanych instruktorów, przy użyciu sprzętu specjalnie zaprojektowanego dla najmłodszych dzieci, aby w bezpieczny i ciekawy sposób wprowadzić je w świat tenisa. Sprzęt został opracowany brytyjskiej federacji tenisa LTA i jest niedostępny nigdzie indziej w Polsce. Zajęcia oparte na brytyjskich wzorcach nauczania oraz bezpiecznej metodologii zajęć ogólnorozwojowych zapewniają prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka.

Patrycja Gierałtowska
damian wilk
Damian Wilk

Muzyk, aktor, animator. Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena w Poznaniu oraz Instytutu Muzyki PWSZ w Lesznie. Doświadczenie aktorskie i muzyczne zdobywał, grając m.in. w poznańskim kabarecie O.B.O.R.A., Kabareciarni Zenona Laskowika, Teatrze U Przyjaciół oraz w Studio Teatralnym Próby. Pomysłodawca, współzałożyciel, wokalista i kontrabasista zespołu Sinusoidalni. Pracował jako prelegent/konferansjer w Filharmonii Pomysłów, Art and Music, Fenu. Uczył gry na gitarze w Pałacu Młodzieży PCE oraz w MCTKiS w Baniach.

O zajęciach

Wilkart przedstawia autorskie spektakle, które wprowadzają dzieci w świat muzyki i ekologii. Wraz z profesorem Ekosławem Dźwiękowskim i pacynką Smoczycą Fasolą poznamy i stworzymy wiele instrumentów. Będziemy bawić się, śpiewać i tańczyć ucząc się jednocześnie jak działa otaczający nas świat. Profesjonalni muzycy lub tancerze, aktorzy/animatorzy, pieczołowicie dobrana muzyka oraz spora dawka kolorów i fantazji.

Wiolin

Zabawny Wiolin i jego muzyczne opowiadania sprytnie uczą i odkrywają przed dzieckiem muzyczny świat. Mrówka każdorazowo do udziału w przedstawieniu zaprasza gości, zawodowych  muzyków, którzy pomagają mu muzyczne ilustrować opowiadaną historię. Widowisko znakomicie łączy ze sobą teatr i muzykę zaszczepiając w dzieciach potrzebę obcowania z kulturą wysoką.

O zajęciach

Muzyczne bajki rozbudzą ciekawość, wyobraźnię i wrażliwość muzyczną oraz pomogą w zrozumieniu zawartej w niej muzycznej treści. Taka forma zabawy zapewnia czynne uczestnictwo dzieci w każdej opowieści, a dzięki interakcji publiczności z aktorami głęboko zapada w pamięć i pozwala najlepiej przyswoić nowo zdobytą wiedzę.

Bajgranie to doskonała forma rozrywki dla dzieci od 3. roku życia.

wiolin